MFM - 2016: αναθεώρηση του αγώνα Λευκορωσία - Τσεχία

Βίντεο: MFM - 2016: αναθεώρηση του αγώνα Λευκορωσία - Τσεχία

Βίντεο: Σ. Τιχανόφσκαγια: Το σύστημα στη Λευκορωσία εκβιάζει με μετανάστες την Ευρώπη… 2024, Ενδέχεται

Μια μέρα πριν από το νέο 2016, η ομάδα χόκεϋ νεολαίας της Λευκορωσίας επρόκειτο να παίξει τον τελικό αγώνα του ομίλου του παγκόσμιου πρωταθλήματος. Οι αντίπαλοι της ομάδας της Λευκορωσίας ήταν οι συμμαθητές τους από την Τσεχική Δημοκρατία.

Η εθνική ομάδα της Λευκορωσίας έχει χάσει όλες τις πιθανότητες να φτάσει στο στάδιο πλέι οφ του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Χόκεϋ Νεολαίας του 2016. Οι Τσέχοι, από την άλλη πλευρά, χρειάζονταν μια νίκη για να πάρουν υψηλότερη θέση στον Όμιλο Β.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με το πλεονέκτημα της τσεχικής εθνικής ομάδας, αλλά αυτή η ομάδα έκανε το πρώτο σουτ στο στόχο μόνο μετά από 10 λεπτά. Οι παίκτες της Λευκορωσίας χόκεϊ επίσης δεν ξεχώρισαν με πολλές βολές στο τσεχικό γκολ, ωστόσο, οι πιθανότητες να σημειωθούν σημειώθηκαν στο τσεχικό γκολ. Το πρώτο γκολ του αγώνα σημείωσε το 16ο λεπτό από τους Τσέχους, το οποίο δεν ακολούθησε κατά τη διάρκεια της συνάντησης. Ο Σίμον Στράνσκι πραγματοποίησε έξοδο δύο προς ένα. Στο τέλος της περιόδου, οι Τσέχοι πίεσαν την εθνική ομάδα της Λευκορωσίας στο γκολ, αλλά το σκορ στον πίνακα αποτελεσμάτων δεν άλλαξε πριν από το διάλειμμα.

Δεν είχε περάσει ούτε ένα λεπτό στη δεύτερη περίοδο, όταν ο αμυντικός της εθνικής ομάδας της Λευκορωσίας Στέπαν Φάλκοβσκι κατάλαβε ένα ραντεβού με τον τερματοφύλακα. Ο πίνακας αποτελεσμάτων έδωσε ένα αποτέλεσμα ισοπαλίας 1: 1. Μετά από αυτό, οι ομάδες άρχισαν να παίζουν ανοιχτό χόκεϊ, περνώντας γρήγορα τη μεσαία ζώνη. Στο 31ο λεπτό, η Λευκορωσία σκόραρε ξανά. Ο Γιγκόρ Σάνγκοβιτς συνειδητοποίησε την πλειοψηφία. Οι Τσέχοι απάντησαν γρήγορα. Ο Δομινίκος Λακάτος, λίγα λεπτά αργότερα, αντικατέστησε ένα κλαμπ για μια ρίψη από την μπλε γραμμή και το σκορ έγινε ξανά ίσο (2: 2). Ωστόσο, η ομάδα της Λευκορωσίας έκανε ακόμα ένα διάλειμμα, οδηγώντας το σκορ. Για άλλη μια φορά, το αριθμητικό πλεονέκτημα πραγματοποιήθηκε. Στο 38ο λεπτό, ο Vladislav Goncharov, με το ισχυρότερο ρίξιμο από την μπλε γραμμή, ανάγκασε τον τερματοφύλακα της Τσεχικής Δημοκρατίας να συνθηκολογήσει.

Στα τελευταία είκοσι λεπτά, η εθνική ομάδα της Τσεχίας αυξήθηκε σημαντικά στη δραστηριότητα μπροστά από το γκολ του αντιπάλου, που απέφερε καρπούς. Στο 53ο λεπτό, ο Jiri Smeikal και μερικά λεπτά αργότερα, ο Radik Vesely εξασφάλισε το τσεχικό πλεονέκτημα, σημειώνοντας το puck. Ο πίνακας αποτελεσμάτων εμφανίζει τους αριθμούς 4: 3, δείχνοντας το πλεονέκτημα των νέων τσεχικών παικτών χόκεϋ.

Η εθνική ομάδα της Λευκορωσίας στο τέλος της συνάντησης απέσυρε τον τερματοφύλακα, αλλά αυτό οδήγησε μόνο στο πέμπτο γκολ της εθνικής ομάδας της Τσεχίας. Ο Ντομίνικ Μασίν διακρίθηκε, ο οποίος κατέληξε στο τελικό αποτέλεσμα της συνάντησης - 5: 3 υπέρ της Τσεχικής ομάδας.